Tequila Mobile uruchamia nowe studio

News

Tequila Mobile – wydawca szeregu popularnych gier na telefony i urządzenia przenośne, takich jak Fantasy Kingdom Defense HD (tytuł który zdobył 5 mln graczy) – ogłosiła powstanie nowego studia developerskiego skupiającego się na produkcji społecznościowych gier mobilnych. Tequila Games, bo tak brzmi nazwa nowego studia, tworzy grupa kilkunastu specjalistów z Tequila Mobile, którzy staną się trzonem nowego studia. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz pozytywna energia zespołu będzie przełożona na tworzenie nowatorskich gier mobilnych o charakterze społecznościowym w modelu free-to-play.

 

Tequila Games przejmuje funkcję developera gier, natomiast Tequila Mobile skupi się na funkcji wydawniczej tytułów oraz rozwoju i obsłudze platformy Tequila Planet służącej do globalnej dystrybucji gier na urządzenia mobilne, która zgromadziła już 24 mln. unikalnych graczy.

 

Co to oznacza dla dotychczasowych fanów gier Tequila Mobile?  Na pewno mnóstwo świetnej zabawy z przyjaciółmi zupełnie za darmo!” – mówi Łukasz Deszczułka, Prezes nowopowstałej spółki Tequila Games. „Tworzone przez studio gry będą wspierały systemy iOS, Android i Windows Phone. Zależy nam, by użytkownicy różnych platform mobilnych mogli w równym stopniu cieszyć się niezwykłymi doświadczeniami związanymi z użytkowaniem gier powstałych w nowym wrocławskim studio.

 

Pierwsza produkcja Tequila Games to zdobywająca coraz większą popularność i ciesząca się świetnymi opiniami gra społecznościowa BattleFriends at Sea. Już od ponad miesiąca setki tysięcy graczy cieszą się nowoczesną adaptacją gry w klasyczne statki.

 

„Nasza nowa gra przekroczyła już barierę 100 tys. dziennych użytkowników, to bardzo dobry wynik, ale plany studia są znacznie bardziej ambitne i zakładają ponad 1 mln. aktywnych dziennych graczy z całego świata – jest to wynik jakim nie może się pochwalić żadna polska produkcja.” – dodaje Łukasz Deszczułka.

 

Powołanie nowego studio, które będzie kontrolowane przez Tequila Mobile i które jest wydawcą tytułów Tequila Games, wzmocnione zostaje inwestycją funduszy venture capital Satus Venture oraz AiNOT które zadeklarowały do 2 mln. zł finansowania na rozwój Tequila Games w roku 2013.

 

„Środki które pozyskaliśmy na nowe studio będą zainwestowane w stworzenie światowej klasy narzędzi i produkcję nowych tytułów. Inwestycję uwiarygadnia nasze wieloletnie doświadczenie w branży i silna platforma dystrybucyjna, a to podoba się inwestorom, którzy z dużą ostrożnością traktują branże gier, postrzeganą jako atrakcyjną ale bardzo konkurencyjną.” – Wojciech Woziwodzki, CEO, Tequila Mobile.

 

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress