O nas

SATUS to Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital. Profil działalności SATUS ukierunkowany jest w szczególności na nowatorskie spółki we wczesnej fazie rozwoju, charakteryzujące się najwyższą stopą zwrotu, ale również najwyższym ryzykiem oraz równoczesne skupienie wszystkich działań organizacyjnych i finansowych na ograniczeniu ryzyka inwestycji.

Realizacja finansowania innowacyjnych projektów bez ograniczeń branżowych możliwa jest dzięki synergii działań pomiędzy SATUSem, jednostkami naukowymi oraz inwestorami. Grupa łączy w sobie potencjał i zalety funduszy VC, funduszy seed capital i tradycyjnej sieci aniołów biznesu. Dzięki temu SATUS jest organizatorem całego procesu inwestycyjnego od inkubacji, przez komercjalizację, aż do wykreowania i wyjścia z inwestycji.

Gwarancją sukcesu inwestycji SATUS jest precyzyjne dobranie partnerów, z którymi Grupa na stałe współpracuje. Wspólnie z czołowymi instytucjami otoczenia biznesu SATUS powołał 3 akceleratory – JCI Venture (akcelerator wspierający projekty z obszaru life science), Akcelerator Innowacji NOT oraz Fundusz Zalążkowy KPT (wspiera projekty z obszaru zaawansowanych technologii i transferu wiedzy z uczelni do przemysłu). Z kolei w 2011 roku powołany został wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym fundusz Venture Capital. W 2015 roku Satus wraz z Krakowskim Parkiem Technologicznym powołał nowy Fundusz Seed Capital InnoVenture, który jest finansowany w ramach programu BridgeAlfa. Aktualnie Satus buduje ekosystem niezależnych Zespołów Zarządzających i Funduszy finansowanych przez Inwestorów Prywatnych oraz NCBiR w ramach Programu BridgeAlfa oraz PFR Venture w ramach programu Starter.

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress