Satus uhonorowany przez PARP

News

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Satus Venture otrzymał wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Instytucja Otoczenia Biznesu” w konkursie zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Doceniony w szczególności został element „współpracy” jako strategiczny kierunek od lat realizowany w strukturach Satus.

 

Tworząc Sieć Inwestorów Prywatnych, SATUS zaprosił do kooperacji aktywnych Inwestorów z dużym potencjałem rynkowym, budując efekt synergii pomiędzy kreatywnością pomysłodawców a wieloletnim doświadczeniem menadżerskim ludzi sukcesu. Eksperyment się sprawdził. Dziś, dzięki wspólnej pracy włożonej w realizację tego przedsięwzięcia, struktura korzysta z wzajemnych doświadczeń i wiedzy oraz interdyscyplinarnego wsparcia eksperckiego.
Wspólnie realizowane są zadania, na które poszczególne podmioty nie mają zasobów. Obecnie w Sieci jest ponad 70 dużych inwestorów indywidualnych ze średnim zaangażowaniem finansowym 0,5 mln oraz blisko 40 spółek w całej grupie kapitałowej. Ponadto Inwestorzy mają dostęp do nowoczesnych instrumentów wspólnego finansowania (FIZy) tworzonych w ramach grupy SATUS.

 

Uruchomienie nowych, szeroko oddziaływujących w gospodarce zjawisk, ze środków prywatnych jest trudne. Szczególnie, kiedy jest to uzależnione od współpracy zewnętrznych podmiotów a pozytywny efekt rozkłada się na szerokie środowisko. W takiej sytuacji trudno oczekiwać aby to środowisko bezpośrednio i świadomie złożyło się ze środków prywatnych na ten efekt. Środki publiczne zaangażowane w ten proces przez PARP odegrały więc kluczową rolę dla skuteczności projektu Sieć Inwestorów Prywatnych Satus.

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress