Kontynuacja gry A-Man już gotowa

News

Bloober Team S.A., zakończyła prace nad grą A-men 2, która będzie przeznaczona na konsolę PlayStation Vita, na rynek europejski oraz amerykański. Produkcja ta jest kontynuacją najważniejszej jak dotąd gry krakowskiego studia – A-men.

„A-men ze względu na mniejszą niż szacowano pierwotnie sprzedaż konsoli Playstation Vita nie był wielkim sukcesem sprzedażowym, ale gra zwróciła z nawiązką koszty produkcji i jest jedną z lepiej ocenianych gier na tę platformę. Dodatkowo, wersja amerykańska zadebiutuje na rynku już w przyszłym miesiącu.” – mówi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Spółki Bloober Team S.A.

Ukazanie się gry zarówno na rynku europejskim, jak i amerykańskim, wpłynie zdaniem Zarządu Spółki Bloober Team S.A. w bardzo istotny sposób na jej wyniki finansowe w 2013 r. Warto dodać, że to właśnie wersja na konsolę Playstation Vita był dla spółki najbardziej dochodowa w poprzednich 2 kwartałach.

„A-men posiada grono fanów, których grupa systematycznie rośnie. Dodatkowo, rośnie też liczba posiadaczy konsol Playstation Vita, co bardzo nas cieszy. Nasza spółka jest też postrzegana przez fanów konsol Playstation jako developer, który jest jednym z najciekawszych twórców gier na tę platformę. A-men 2 będzie miał więc znacznie silniejszą pozycję startową niż pierwsza część gry. To wszystko pozwala nam patrzeć na prognozy sprzedażowe z dużym optymizmem.” – podsumowuje Prezes Babieno.

 

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress