EgzoTech pojedzie na TechWeek 2013

News

EgzoTech Sp. z o.o., jedna ze spółek funduszu JCI Venture,  znalazła się wśród laureatów konkursu  „Do IT with Poland” organizowanego przez Google for Entrepreneurs. Oprócz EgzoTech do konkursu zaproszono 18 innych startupów z całej Polski. Wybrano 5 najlepszych, w tym EgzoTech. Główną nagrodą w jest wyjazd do Chicago na konferencję TechWeek 2013 odbywającą się w dniach 27-29 czerwca. Uczestnicy TechWeek 2013 będą mogli zapoznać się produktem firmy EgzoTech – EgzoEMG wraz aplikacją mobilną EgzoApp.

 

Innowacyjna spółka portfelowa funduszu JCI Venture EgzoTech Sp. z o.o została powołana w celu skomercjalizowania technologii czynnej rehabilitacji z wykorzystaniem elektromiogramu (EMG) dla pacjentów ortopedycznych i neurologicznych, takich jak osoby po urazach czy też pacjenci dotknięci stwardnieniem rozsianym.

 

Podstawą technologiczną firmy będzie Jednoosiowy Egzoszkielet Sterowany Elektromiogramem. Po zakończeniu prac badawczo-rozwojowych oraz uzyskaniu wymaganych certyfikatów potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo produktów spółki, zostaną one wprowadzone na rynki krajów europejskich i zaoferowane ośrodkom rehabilitacyjnym. Ambicją spółki jest, aby opracowane produkty nie tylko poprawiały skuteczność rehabilitacji, poszerzały jej zakres i umożliwiały szybszą poprawę stanu pacjentów, ale także wspomagały efektywność i wydajność pracy rehabilitantów, dzięki czemu będą traktowane przez nabywców, jako doskonała inwestycja.

 

Pomysłodawca spółki – Michał Mikulski, jest konstruktorem i naukowcem, którego dotychczasowe prace i projekty związane z egzoszkieletami zdobyły uznanie i liczne nagrody, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. JCI Venture Sp. z o.o. zapewniła dokapitalizowanie spółki kwotą €200 000, w zamian za co objęła mniejszościowy pakiet udziałów. Środki te zostaną wykorzystane na opracowanie produktów, wprowadzenie ich na rynek oraz wygenerowanie sprzedaży pozwalającej na osiągnięcie samodzielności finansowej. Produkty EgzoTech znajdą się na rynku relatywnie szybko, a potencjalni klienci, to liczna grupa ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce i za granicą.

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress