Lista inwestycji

Paymax S.A.

Dostawca usług mobilnych terminali płatniczych (mPOS).

Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Venture Capital

Paymax to narzędzie do realizacji transakcji finansowych przy użyciu urządzeń mobilnych.

Usługi Paymax polegają na wprowadzeniu tzw. mPOS (mobile POS) - akceptacji płatności (karty płatnicze, płatności mobilne) na urządzeniach mobilnych (smartphone/tablet). Usługa może zastąpić tradycyjny terminal do akceptacji kart (jeśli znajduje się w punkcie sprzedaży), lub umożliwić akceptację płatności tym małym merchantom, którzy nie mieli wcześniej takiej możliwości.

Rynek docelowy to małe i średnie przedsiębiorstwa (tzw. mali merchanci) działający w następujących segmentach rynku, nie obsługiwanych do tej pory przez Agentów Rozliczeniowych:


  • małe punkty sprzedaży,

  • sprzedaż mobilna,

  • sprzedaż sezonowa,

  • sprzedaż na terenie sklepu, tzw. "przeskakiwanie kolejki do kasy".


Klientami, partnerami biznesowymi są spółki działające w obszarze: telekomunikacji, bankowości, agentów rozliczeniowych, sprzedaży detalicznej.

Bezpośrednia konkurencja działająca obecnie na rynku europejskim to: iZettle, mPowa, SumUp, Payleven, Adyen oraz Monitize, z tego firma Payleven działa na rynku polskim.

Model biznesowy polega na zarabianiu na prowizji od transakcji realizowanych kartami płatniczymi, sprzedaży urządzeń wspomagających proces akceptacji oraz usługach dodanych dla merchantów.

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress