Bloober team liderem gier województwa małopolskiego

News

Bloober Team najbardziej dynamicznie rozwijającą sie firmą branży gier województwa małopolskiego. W tym roku po raz siódmy przyznane zostały nagrody „Gepardy Biznesu”. Po raz pierwszy tym prestiżowym tytułem wyróżniony został Bloober Team S.A.  Firma zajęła najwyższe miejsce w rankingu wśród wszystkich Małopolskich firm z branży gier wideo.

 

Bloober Team otrzymał tytuł „Geparda Biznesu”, przyznawany co roku  najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom. W konkursie Gepard Biznesu 2012 przeanalizowano wyniki finansowe ponad 60 tysięcy polskich firm, w grupie laureatów znalazł się Bloober Team S.A., zajmując jednocześnie pierwsze miejsce wśród innych firm działających w branży gier na obszarze Małopolski.
Konkurs Gepardy Biznesu organizowany jest co roku od 2006r przez magazyn „Europejska Firma”. W odróżnieniu od wielu innych, podobnych konkursów, przedsiębiorcy oceniani są według kryteriów obiektywnych takich jak min. Wyniki finansowe zgłaszane do KRS, co czyni tę nagrodę jeszcze bardziej prestiżową.
„Nasz sukces jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu” – mówi Piotr Babieno – prezes Bloober Team S.A.  – „Cieszy nas to tym bardziej, że w obecnym roku firma będzie prezentować swoje najważniejsze tytuły. Jako jedni z nielicznych w tej branży stawiamy również mocno na badania, które pozwolą nam na osiągnięcie kluczowej pozycji w branży”
O Bloober Team SA
Bloober Team S.A. jest deweloperem gier komputerowych specjalizującym się w produkcji najwyższej jakości gier 2D. Firma istnieje od 2008 roku i ma na swoim koncie takie produkcje jak np. A-men- pierwszy polski tytuł startowy na konsolę. Firma jako pierwsze polskie przedsiębiorstwo z branży gier stworzyła tytuł na premierę konsoli (PS Vita). Obecnie firma Sony po raz kolejny wybrała Bloober Team SA, które jako jedyna polska firma pracuje nad tytułem startowym na Playstation 4. W skład grupy wchodzą min. iFun4all sp. z o.o. specjalizujący się w casualowych grach na urządzenia mobilne, Freeky Games sp. z o.o. będąca pierwszym developerem specjalizującym się w grach typu F2P na konsole oraz Neuro- Code sp. z o.o. prowadząca działalność badawczo- rozwojową w zakresie neurotechnologii.

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress